Projects
Black Holes
Compass
Urban Poetry
Residencies
Exhibitions
VRD
Events
2016
2015
2014
2012-2013
2010-2011
2008-2009
2007
About
Totaldobže
Supporters
Newsletter
@Facebook
@Twitter
Networks
Contacts

Kamēr Totaldobže mākslas centrs
nebūs jaunās patstāvīgās telpās, tikmēr pasākumi tiks organizēti dažādās vietās Rīgā un ārpus tās robežām

While Totaldobze Art Centre has not got a new permanent venue, the events will be organised in different venues aroud Riga and outside


Totaldobže mākslas centrs ir izveidots kā eksperimentāla starpdisciplināra platforma, kas pieejama mūsdienu māksliniekiem, lai veidotu jaunus inovatīvus mākslas darbus, attīstītu jaunas formas, struktūras un virzienus mūsdienu kultūrā Latvijā

Totaldobže Art Centre is shaped as an open interdisciplinary platform for experimentation and creation of the new innovative art works, development of new innovative art forms, structures and directions in different disciplines of Contemporary art in Latvia

Totaldobže mākslas centrs darbības rezultātā Latvijā ir ienākuši:

As result of Totaldobže Art Centre activities in Latvia there have appeared:

Dzejas slami
lai uzzinātu vairāk par slamiem spiest šeit

Poetry slams
for more info press here

Spoken word improvizācijas
lai uzzinātu vairāk par improvizācijām spiest šeit

Spoken word improvisations
for more info press here

Festivāls URBAN POETRY
lai uzzinātu vairāk par festivālu spiest šeit

Festival URBAN POETRY
for more info press here 12. marts

Dzejas slams
un Hovards Kacs
no Ņujorkas

kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē

Biļetes cena līdz 1. martam – 7 eiro (5 eiro studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti). Biļetes pēc 1. marta – 10 eiro
www.bezrindas.lv

12ve March

Poetry slam THE SLAMER OF LATVIA 2010-15
and spoken word from New York by Howard Katz

cinema Splendid Palace, the Main Hall

Ticket till the 1st of March – full price 7 EUR (5 EUR for students, pensioners and people with invalidity).
After the 1
st of March – 10 EUR
www.bezrindas.lv

 

Piecgades slamā uzvarēja Mix!

šeit video ar viņa uzstāšanos no otrās kārtas
https://www.youtube.com/watch?v=vj3tAPV3H0E

Totaldobže youtube kanālā var aplūkot arī pārējo piecgades slama dalībnieku uzstāšanos – https://www.youtube.com/channel/UC0Tlvi9IbmtZTpqNj1ckkPw


 

12. martā kinoteātrī “Splendid Palace” 19:30 notiks līdz šim lielākās un sīvākās Dzejas slama sacensības, bet pēc tām spoken word mākslinieka no Ņujorkas Hovarda Kaca priekšnesumus.

Visi Dzejas slama dalībnieki būs pieredzējuši Latvijas slameri, kuri kopš 2010. gada, kad slami aktīvi sāka notikt dažādās Rīgas vietās, tajos ir piedalījušies un vairākkārt ieguvuši gan dažādu žūriju, gan auditoriju atzinību. Tādēļ var teikt, ka šajā slamā piedalīsies labākie no pēdējās piecgades labākajiem slameriem.

Dzejas slami Rīgā notiek regulāri – vidēji reizi mēnesī, bet retāk arī Daugavpilī un Liepājā. Dzejas slamiem Latvijā ir salīdzinoši neilga vēsture, kamēr pirmais slams pasaulē notika Čikāgā 1984. gadā, bet pēc tam strauji izplatījās visā pasaulē. Atšķirīgās valstīs un kontinentos tiem ir atšķirīgi noteikumi, taču visur slama pamatā ir enerģiska sacensība dzejnieku starpā, kur veiksmīgāko nosaka publikas balsojums un īpaši uzaicinātas žūrijas vērtējums.
Ne vienmēr dzejnieku mēs uzskatām par tādu, kurš būtu gatavs iesaistīties sacensībā, pie tam par tik delikātu lietu, kā paša sarakstīto un piedzīvoto, tomēr slamos to var izmēģināt jebkurš – gan iesācējs, gan tas, kura dzeja jau sen tiek publicēta.

Slams atšķiras no citiem dzejas lasījumiem ar to, ka katram tiek dotas tikai 3 minūtes viena dzejoļa nolasīšanai un vērtēts tiek gan pats teksts, gan tā pasniegšanas veids – dzejolim ir jābūt kā bultai, kas dzejnieka izšauta, rokai nenotrīcot, trāpa desmitniekā. Pat simboliska balva rada spriedzi un azartu. Šoreiz uzvarētājam tiks EUR 500 no Kultūrkapitāla fonda. It kā tikai spēle, bet tomēr viss pa īstam – īsti dzejnieki, īsti teksti, īsta žūrija, īsta sacensība, īsts uzvarētājs un īsta balva.

12. marta slamā piedalīsies 2010-15 piecgades slameri – Aleksandrs Barons, Kristīne Daukšte, Freds no Daugavpils, Guntis Kursišs, Meļķe, Mix, Linda Skranda no Liepājas, Toms Treibergs un citi. Žūrijā būs pieredzējuši slameru vērtētāji – Rihards Bargais, Inga Gaile, Artis Ostups un publika. Šajā slamā bez balvām nepaliks neviens, par to parūpēsies apgāds “Mansards”

Pēc sacensības visi varēs atslābināties un noskatīties spoken word mākslinieka Hovarda Kaca priekšnesumu. Spoken Word ir tekstā balstīta performance, kurā notiek nepārtraukta vārdu, stāstu, skaņas, kustības un citu izteiksmes līdzekļu saspēle.

Hovards Kacs ir dzimis un audzis Ņujorkā, kur studējis laikmetīgo deju, aktiermākslu, dziedāšanu un austrumu cīņas. Pēc studijām regulāri uzstājies ar performancēm un lekcijām ASV, Vācijā, Francijā, Itālijā, Šveicē, Izraēlā un Korejā. Kopš 1996. gada Hovardam ir divas dzīves un darba vietas – Ņujorka un Berlīne. Viņš strādā gan kā solo mākslinieks, ko redzēsim arī Rīgā, gan, sadarbībā ar dažādu disciplīnu māksliniekiem, regulāri piedalās starpdisciplināros projektos.
Savā priekšnesumā Rīgā Hovards Kacs būs apvienojis visas savas kaislības - mūzku, dzeju, kustību un aktiermāklsu.

Organizē: biedrība “Totaldobže”. Atbalsta: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, VKKF, ASV vēstniecība Latvijā un apgāds MANSARDS.Īss ieskats Dzejas slamu vēsturē Latvijā

2010
no 2011

Pirmie Dzejas slami Latvijā
Ārvalstu dzejnieki un
spoken word pārstāvji Dzejas slamos Latvijā
Dzejas
slami izplatās
Meistarklases
slamu dalībniekiem2010 – Pirmie Dzejas slami Latvijā

Daugavpilī
Organizē:
OB.KU.MO., СКОПТР и J.Org.

Pirmais Dzejas slams Latvijā notika Daugavpilī, Rīgu apsteidzot vien par 1 mēnesi. Spiest uz attēlu, lai izlasītu anotāciju par notikušo slamu Daugavpils teātra melnbaltajā zālē.

Pirmo slamu Latvijā uzvarēja Aleksejs Gerasimovs. Spiest uz attēlu, lai nokļūtu viņa paša aprakstā par šo lielisko pieredzi.

Video fragments no Alekseja Gerasimova uzstāšanās slamā Daugavpilī, ko organizē OB.KU.MO.

Slameri Vladimirs Sklema un Freds par Dzejas slamu. Ieraksts tapis Daugavpilī.

Rīgā
Organizē: Totaldobže mākslas centrs, Kaspars Lielgalvis, Katrīna Vastlāve
Atbalsts: Valsts Kultūrkapitāla fonds

2010. gada 16. oktobris – pirmais pasākums URBAN POETRY, kurā nobriest doma par pirmo Dzejas slamu Rīgā

Totaldobže mākslas centrs, Space Garage, Britu Padome Latvijā

Dzejas slamu ienākšanu Rīgā iezīmēja pirmais URBAN POETRY pasākums, ko 2010. gadā Mākslas centrs VEF teritorijā (vēlāk Totaldobže mākslas centrs) jau pirmajā sezonā izveidoja kopīgi ar vienu no Space Garage* komandas līderiem – Kirilu Himičevu. Par gatavošanos pirmo Dzejas slamu Latvijā – Daugavpilī Rīgas slama organizētāji uzzināja tikai pašā slamā Rīgā.

Kirils Himičevs bija iecerējis uzsākt organizēt koncertus ar dažādu starptautiskajā alternatīvās elektroniskās mūzikas vidē nozīmīgu ārvalstu mūziķu dalību, savukārt Totaldobže mākslas centra vēlme tajā laikā bija veidot mūsdienu mākslas vidi Rīgā līdzīgu tai, kas sastopama citās Eiropas lielpilsētās, taču ar savu unikālo Rīgas raksturu, ko nodrošinātu tieši vietējo mākslinieku aktīva iesaistīšanās, un kas tiktu veidota ārpus ierastajām mūsdienu mākslas teritorijām. Šāda spēku apvienošana notika, lai ieplānotās aktivitātes iegūtu plašāku rezonansi un auditoriju. Pasākuma organizēšanai pievienojās arī Britu Padome Latvijā projektu vadītāja (vēlāk direktore) Ilze Saleniece, kura ierosināja pasākumu nosaukt par URBAN POETRY un veidot to tā, lai 2014. gadā, kad Rīgai bija jākļūst par Eiropas kultūras galvaspilsētu, URBAN POETRY būtu labi atpazīstams un izaudzis jau par apjomīgu festivālu.

Pirmais URBAN POETRY tika veidots kā starpdisciplinārs mūsdienu mākslas pasākums, kurā piedalijās dažādu mākslas disciplīnu, stilu un novirzienu pārstāji – gan mūziķi, gan dzejnieki un vizuālās mākslas pārstāvji. Nākamajos URBAN POETRY – tika iesaistīti arī laikmetīgās dejas un dažādu Rīgas pilsētvides attīstību ietekmējošu parādību un organizāciju pārstāvji. Par pamatojumu šādu, reizēm pat ikdienā nesaderīgu un konfliktējošu mūsdienu mākslas un ne-mākslas formu apvienošanai vienā pasākumā bija un turpmāk arī nākamajās reizēs tika saglabāta – pilsētvide. URBAN POETRY ir kā “pilsētvides poēzija”, kuras ietekme jūtama daudzos mūsdienu mākslas stilos, žanros un darbos, tieši tāpat kā redzama un jūtama ir arī mūsdienu mākslas procesu ietekme pilsētvidē.

* Space Garagepēc telpu nomas maksas paaugstināšanas 2008. gada nogalē Andrejsalā daļa radošo formējumu pārstāja darboties (Singalong), bet citas (Dirty Deal Teatro, Dirt Deal cafe) atrada jaunas telpas. Arī Space Garage uz brīdi pārcēlās uz Galerijas Centrs (toreizējā Universālveikala) tukšajām noliktavām, bet pēc tam, kad tur sākās telpu rekostrukcija, 2010. gadā elektroniskās mūzikas pasākumus nedēļas nogalēs turpināja organizēt uz topošā Totaldobže mākslas centra jumta terases. Tādā veidā Space Garage popularizēja jauna radošā kvartāla veidošanos VEF teritorijā vienlaicīgi iesaistoties telpu nomas segšanā, kas bija nozīmīgs atbalsts Totaldobže mākslas centra attīstībai nākotnē par cik vēlēšanās sākt darbību bija lielāka nekā saņemtais valsts vai pašvaldības finansējums.

 

Grafiti, kas tapa pirmā URBAN POETRY pasākuma laikā, vēl joprojām ir redzams uz šī VEF korpusa sienas, kas divus gadus kalpoja kā Totaldobže mākslas centra mājvieta, kurā telpas saviem pasākumiem atrada arī daudzi citi, tādā veidā nodrošinot jaunu daudzfunkcionālu mūsdienu kultūras platformu Rīgā, kas bija atvērta tiem, kuriem nav savas patstāvīgas telpas koncertiem, dzejas pasākumiem, teātra izrādēm, dejas uzvedumiem, diskusiju vakariem, prezentācijām, nodarbībām un daudz kam citam.

 

Pateicoties mākslas kuratores Ilzes Black (Graudiņas), kura ir emigrējusi uz Londonu jau vairāk nekā pirms 10 gadiem, kontaktiem un Britu Padomes Latvijā finansiālajam atbalstam, pirmajā URBAN POETRY pasākumā piedalījās divi spilgti slameri no Londonas
Kate Tempest un Shane Solanki, kuru uzstāšanās, iespējams, iedvesmoja pieteikoši, lai tiktu pieņemts lēmums pamēģināt pašiem sākt organizēt Dzejas slamu Rīgā.

 


2010. gada 15. decembris – pirmais Dzejas slams Rīgā

Kaspars Lielgalvis, Katrīna Vastlāve, Ilze Saleniece

 


Ilze Saleniece no Britu Padomes Latvijā, apliecinot savu azartisko entuziasmu veicināt radošas inovatīvas izpausmes Rīgā, Totaldobže mākslas centra vadītāju Kasparu Lielgalvi jau URBAN POETRY tapšanas laikā iepazīstināja ar tikko Latvijas Kultūras akadēmiju absolvējušo Katrīnu Vastlāvi, kura bija izstrādājusi savu maģistra darbu par spoken word dzejas žanru, kur nozīmīga loma ir tieši Dzejas slamiem, kas sākušies 1984. gadā ASV.

 

Jau divus mēnešus pēc URBAN POETRY pasākuma – 2010. gada decembra vidū toreizējā mākslas centrā VEF teritorijā notika pirmais Dzejas slams.

2010. gadā decembris atnāca ar īstu ziemu.

 

Kaspars Lielgalvis un Katrīna Vastlāve vēlāk kļuva par daudzu Dzejas slamu organizatoriem un vadītājiem.

 

Pirmais slams Rīgā varēja notika pilnā apjomā – piedalījās 12, iepriekš speciāli neaicināti, dzejnieki. Izrādījās, ka Daugavpilī pirmais Dzejas slams pirms noticis dažas nedēļas agrāk – tā kā sanāk, ka šis bija otrais slams Latvijā, 26 gadus pēc tam, kad tas pirmo reizi pasaulē bija noticis Čikāgā.

Pirmā Dzejas slama Rīgā uzvarētājs tas pats Aleksejs Gerasimovs, kurš bija jau uzvarējis pirmajā Dzejas slamā Latvijā – Daugavpilī.

 

Māksliniece Katrīna Sauškina izveidoja īpašu Dzejas slamu zīmi – dinezauru/mutantu.

Savukārt plakātus pēc vajadzības modificēja Kaspars Lielgalvis.

 


Dzejas slamos žūrija un auditorija ir tā, kas izvēlas, kurus dzejniekus vēlas klausīties, jo vērtēšana notiek kārtās un labākos rezultātus ieguvušie uzstājas atkal un atkal. Neviens dzejnieks netiek kritizēts, tomēr ikviens ir atkarīgs no žūrijas un auditorijas labvēlības. Skatītāji tādējādi kļūst par katra dzejoļa klātbūtni, noārdot barjeras starp dzejnieku, kritiķiem un skatītāju. Tas vienlaikus ir arī izaicinājums rakstītajam vārdam pārvarēt tradicionālo papīra formu, kļūstot par īstenu piedzīvojumu acīm un ausīm.

Dzejas slamu tradīcijas pamatlicējs amerikānis Marks Smits ir teicis: „Slamos dzejnieki profesionāli uzstājas auditorijas priekšā, par kuru viņiem ir interese, piedāvājot auditorijai visdziļāko un izjustāko dzeju, kādu vien dzejnieki var sakopot.” Slams ir uzmundrinošs dzejniekiem, kuri zina, ka viņiem jābūt izteiksmīgiem un pievilcīgiem, piedāvājot dzejoļus, kas ir aktuāli cilvēkiem šodien (daži tik svaigi, ka tinte vēl nav nožuvusi).

Dzejas slams paredz, ka dzejas darbi rodas un attīstās, esot cilvēkos, sabiedrībā, auditorijas priekšā, sadarbojoties ar citiem māksliniekiem. Līdz ar to dzeja ir aktuāla un svaiga. Dzejnieks ar auditoriju ir tiešā dialogā, tie viens otru papildina un ietekmē. Tādējādi dzejas pasākumi tieši veicina arī sabiedrības radošumu.

Dzejas slami ir tikai un vienīgi, lai “izgaismotu” dzeju.


Dzejas slama noteikumi


Piedalīties drīkst jebkurš. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama, izņemot īpašas reizes, kas tiek paziņots atsevišķi.

Katram dalībniekam jāsagatavo 3 dzejoļu izpildījumi, jo sacensība sastāv no 3 kārtām. Dzejoļi drīkst būt dažādas tematikas, stila, izteiksmes.

Pirmajā kārtā 12 dalībnieki nolasa vai deklamē vienu dzejoli. Pēc tās notiek vērtēšana. Otrajā kārtā iekļūst puse – 6 dzejnieki, kuriem ir augstākais vidējais vērtējums. Tiem tiek dota iespēja izpildīt otro sagatavoto dzejoli. Vēlreiz tie tiek vērtēti. Trešajā kārtā iekļūst tikai 3 dzejnieki. Tie izpilda trešo dzejoli, pēc kā tiek noteikts konkrētā slama uzvarētājs.

Dzejnieki tiks vērtēti gan pēc satura, gan izpildījuma, piešķirot atzīmes no 1 līdz 10. Tiek pieškirtas 5 atzīmes. Vērtētāji ir 3 iepriekš uzaicināti literatūras vai citu radošo jomu pārstāvji, 1 nejauši izvēlēta persona no auditorijas un visa auditorija kopā. Vidējā vērtējuma aprēķināšanai netiek ņemts vērā augstākais un zemākais vērtējums, no atlikušajiem tiek noteikts vidējais. Darbi tiek vērtēti gan pēc izpildījuma manieres un entuziasma, gan arī pēc satura un stila.

Visatzītākais dzejnieks saņems naudas balvu.

Katram tiek dotas 3 minūtes viena dzejoļa deklamēšanai. To var izpildīt, gan lasot no lapas, gan runājot no galvas.

Nav atļauti citu autoru darbu izpildījumi.

Noteikumi var atšķirties atkarībā no pasākuma raktsura un organizētāja.

 


2011. gada vasara – pirmā Dzejas slamu sezona uz VEF jumta

Organizē: Totaldobže mākslas centrs, Kaspars Lielgalvis, Katrīna Vastlāve
Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds

 

2011. gadā, pateicoties saņemtajam Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālajam atbalstam, pirmā Dzejas slamu sezona varēja sākties.

 


Slameris Mix.

Regulāri Dzejas slami sākās 2011. gada vasarā, kas tam gan nebija pats pateicīgākais laiks. Jumta terase bija ideāli piemērota slamiem, taču ne lietainā laikā un vasaras vidū – jūlijā, kad rīdzinieki labprātāk dod priekšroku brīvdabas izbraucieniem. Taču salīdzinoši nelielais slamu apmeklējums deva lielisku iespēju to organizētājiem Kasparam Lielgalvim un Katrīnai Vastlāvei nebaidīties par kļūdām, improvizēt, eksperimentēt un uzkrāt pieredzi.

 


Tika uzlabota reklāma un ar katru nākamo reizi jau atkal auga gan dalībnieku skaits un auditorija, gan iemaņas.


Katrīnas nopelns nav tikai žūrijas atzīmju pierakstīšana desmitos slamos, bet arī slama noteikumi, kādi tie tiek praktizēti Latvijā un daudzu, ar literatūru saistītu, radošu personību iesaistīšana slamu žūrijās, kā arī citu, ar slamiem saistītu, aktivitāšu norises ne tikai Rīgā, bet arī Daugavpilī.

 

Video no Dzejas slama ar dzejnieka Žorža Vaļļika uzstāšanos.

Slamos piedalījās gan sabiedrībā labi pazīstami dzejnieki, gan amatieri, gan hip hop un repa pārstāvi. Attēlā reperis Edavārdi.

 

Dzejas slami drīz nokļūst arī mediju intereses lokā.2011. gada izskaņā Totaldobže mākslas centrs pārceļas uz citām telpām VEF teritorijā un līdz ar to arī Dzejas slami iegūst jaunu mājvietu.

 Freds – viens no aktīvākajiem slameriem no Daugavpils.Dzejas slami VEF korpusos notika 3 gadus no 2010-13. gadam reizi mēnesī, no marta līdz decembrim.

 Siltākajos vasaras vakaros Dzejas slami notiek uz āra terases, kas pārcelta no iepriekšējā jumta uz jauno jumtu VEF teritorijā.

 Reizēm Dzejas slamu žūrijās tiek aicināti arī citu radošo profesiju pārstāvji. Attēlā komponists Platons Buravickis analizēt tikko dzirdēto no muzikālā un strukturālā aspekta.


Jumta terase vienmēr ir kalpojusi kā papildus motivācija apmeklēt dažādos eksperimentālos Totaldobže mākslas centra pasākumus, to vidū arī Dzejas slamus.

  2013. gadā lielākie Totaldobže mākslas centra pasākumi notiek vēl vienā telpā, ko iecerēts veidot par multifunkcionālu koncertzāli. Vienu reizi notiek arī Dzejas slams, kurš šajā reizē tiek arī kupli apmeklēts.Viena no slamu žūrijām – dzejniece Inga Gaile, rakstnieks Rihards Bargais un komponists Platons Buravickis.


Vēl viens eksperiments – mazais fināls slamā, kura uzvarētājam balva tiek savākta uz vietas no skatītāju saziedotā. Mazo finālu, pēc 100% skatītāju balsojuma, uzvar Miķelis Raudseps, kurš jau pēc gada pats sāks organizēt slamus kopīgi ar citu slameri Verneru Jaunāko.

  

Ārvalstu dzejnieki un spoken word pārstāvji Dzejas slamos Latvijā

Organizē: Totaldobže mākslas centrs, Kaspars Lielgalvis, Katrīna Vastlāve
no Anglijas un Īrijas – atbalsta: Britu Padome Latvijā
no ASV – atbalsta: ASV vēstniecība Latvijā
no Ukrainas – atbalsta: Eiropas Kultūras fonds
no Polijas – atbalsta: Polijas vēstniecība Latvijā

 

Kopumā dažādos pasākumos un dažādās vietās Latvijā, pateicoties Totaldobže mākslas centra darbībai, no 2010 – 2016. gadam ir uzstājušies 13 ārvalstu dzejnieki un spoken word pārstāvji:
• 2010 –
Kate Tempest un Shane Solanki no Anglijas
2011 – Jacob Sam - La Rose no Anglijas, Aoifa Mannix no Īrijas, Van G. Garrett no ASV, Jelena Zaslavskaja un Jaroslavs Minkins no Ukrainas
• 2012 – Pete The Temp, Hollie McNish
no Londonas, Kimberley Bianca no Austrālijas, Jaroslavs Minkins no Ukrainas
• 2013 – Hannah Silva
no Londonas
• 2014 – SJ Fowler
no Londonas, Jaroslavs Minkins no Ukrainas
2015 – Weronika Lewandowska no Polijas

 

2011. gada vasara noslēdzās ar nākošo URBAN POETRY, kurā šoreiz jau piedalījās 3 ārvalstu dzejnieki. Pateicoties Britu Padomes Latvijā un ASV vēstniecības Latvijā atbalstiem Rīgā, šoreiz ne tikai VEF teritorijā, bet arī Purvciemā pie Mēbeļu nama uzstājās Jacob Sam - La Rose no Anglijas, Aoifa Mannix no Īrijas un Van G. Garrett no ASV.

Video ierakstā fragments no Van G. Garrett uzstāšanās kopā ar džeza muziķiem no Latvijas – Denisu Paškēvicu un Artūru Tiguli.

Video ierakstā fragments no Kirk band (no Varšavas) improvizācija kopā ar Jacob Sam - La Rose un Aoifa Mannix.

Jau no 2011. gada, pateicoties Eiropas Kultūras fonda finansējumam programmas Step Beyond ietvaros, piedalīties Dzejas slamos un URBAN POETRY ierodas dzejnieki no Ukrainas. Rīgā uzstājušies jau Jeļena Zaslavskaja un Jaroslavs Minkins no dzejnieku pavienības STAN no Luganskas. Pirmie Dzejas slami Ukrainā jau notikuši gadus desmit agrāk nekā Latvijā.

 

Dzejnieks Jaroslavs Minkins no Ukrainas Dzejas slamos Rīgā jau piedalījies vairākkārt, kā arī uzstājies individuāli URBAN POETRY ietvaros Kaņepes Kultūras centrā un Totaldobže mākslas centrā Preses Namā.

2012. gadā Rīgā ierodas un URBAN POETRY ietvaros iesaistās arī mūsdienu mākslas foruma Baltā Nakts aktivitātēs ne tikai VEF teritorijā, bet arī Kalnciema kvartālā Pete The Temp, Hollie McNish no Anglijas.

 

2013. gadā URBAN POETRY ietvaros uzstājas Hannah Silva no Londonas.

 

 

2011 – Dzejas slami sāk izplatīties ārpus VEF teritorijas

Organizē: Totaldobže mākslas centrs, Kaspars Lielgalvis, Katrīna Vastlāve, Aiva Belova, Poetry Latvia, Verners Jaunākais, Miķelis Raudseps
Sadarbības partneri un atbalstītāji:
Britu Padome Latvijā, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un spota departaments, nodibinājums Rīga 2014, izdevniecība Valters un Rapa, festivāli Positivus un Laba Daba, Siguldas dome, kafejnīcas DAD cafe un Darbnīca (Liepāja), izdevniecība Mansards, Kaņepes Kultūras centrs, Spīķeru kvartāls, radošais pagalms Brasalona, Latvijas Nacionālā bibliotēka

 

Dzejas slami festivālā Positivus
Organizē: Britu Padome Latvijā sadarbībā ar Totaldobže mākslas centru, Kasparu Lielgalvi, Katrīnu Vastlāvi

 

Atkal jau pateicoties Ilzes Salenieces uzaicinājumama 2011. gadā Dzejas slams pirmo reizi notika arī festivālā Positivus, tiesa gan pagaidām vēl tikai – Britu Padomes Latvijā teltī. Bet jau nākamos 2 gadus tas tika iekļauts oficiālajā festivāla programmā un notika uz mazās skatuves. Attēlā slameris Jevgēņijs Mesmers.

 


Dzejas slami mūsdienu mākslas forumā Baltā Nakts
Organizē: Totaldobže mākslas centrs, Kaspars Lielgalvis, Katrīna Vastlāve, atbalsts: Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments

 

Jau 2011. gada URBAN POETRY noslēdzās ar vienu no lieliskākajiem Dzejas slamiem uz jumta terases mūsdienu mākslas foruma Baltā Nakts ietvaros. Dzejas slamu lielisku padarīja ne tikai atkal pilns dzejnieku sastāvs, bet arī stāvgrūdām apmeklēta terase. Spiest uz attēla, lai noskatītos video ieraktsu.

 


Pēc slama uzstājās vēl viena URBAN POETRY neiztrūkstoša pašmāju spoken word apvienība [2]BROTHERS[NO]SISTERSArī 2012. gadā URBAN POETRY ietvaros mūsdienu mākslas forumā Baltā Nakts notiek Dzejas slams, kurā piedalās iepriekšējo slamu uzvarētāji un žūriju locekļi.

 Viens no veiksmīgākajiem Dzejas slamu dalībniekiem Jevgēņijs Mesmers.

 


Dzejas slamā piedalās arī divi slameri no Londonas. Attēlā Pete The Temp.

 

Viens no veiksmīgākajiem Dzejas slamu dalībniekiem Toms Treibergs.


Uzvarētāja Hollie McNish.

 


Dzejas slami kafejnīcā DAD cafe, festivālā Laba Daba, Eiropas savienības Dārza svētkos

Organizē: Totaldobže mākslas centrs, Aiva Belova, atbalsts: Valsts kultūrkapitāla fonds

 

2012. gadā Dzeja slamu organizēšanā aktīvi iesaistās Aiva Belova.

 

Vairāku slamu vadīšana tika uzticēta arī pašiem slameriem. Attēlā Mixmaster AG.


Visas vietas ārpus VEF, kurās Dzejas slamus organizējis Totaldobže mākslas centrs, Kaspars Lielgalvis, Katrīna Vastlāve un Aiva Belova:

2011
2012
2013


2014
2015

Festivālā Positivus, Saulkrastos
Festivālā
Positivus, Saulkrastos
Rīgas svētkos, pie grāmatnīcas Valters un Rapa, sadarbībā ar izdevniecību Valters un Rapa, Rīgā
Eiropas savienības Dārza svētkos,
Vērmanes dārzā, sadarbībā ar nodibinājumu Rīga 2014, Rīgā
FestivālāSurvival Kit”, Siguldā, sadarbībā ar Poētiskais Robotisms, atbalsts: Liepājas dome
Kafejnīcā DAD cafe, Rīgā
Festivālā
Positivus, Saulkrastos
Festivālā
Laba Daba
Kafejnīcā Darbnīca, Liepājā
Radošajā pagalmā Brasalona, Rīgā
Preses Namā
, Rīgā

 


Dzejas slami notiek arī Daugavpilī un Liepājā.

 Pirmie Dzejas slami Liepājā ir notikuši – kafejnīcā Darbnīca.

2015. gadā Dzejas slams notiek Totaldobže mākslas centra pagaidu mītnē Muitas mājā. 2016. gadā Dzejas slami notiek kafejnīcā Kursas Putni.

Video fragmentā Liepājas slama uzvarētāja Muitas mājā liepājniece Linda Skranda.

 

 


Kopš 2014. gada regulārus Dzejas slamus organizē arī Poetry Latvia, Verners Jaunākais un Miķelis Raudseps
Atbalsts: Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Valmiermuiža, Otra Elpa, ITK KIT
2014 – Kaņepes Kultūras centrā
2015 – Spīķeru kvartālā
2016 – Latvijas Nacionālā bibliotēkā


2013. gada novembrī draugi Verners Jaunākais un Miķelis Raudseps dibināja organizāciju Poetry Latvia. Tas saskanēja ar laiku, kad Rīgā slamu kustība bija nometusi savus iepriekš uzņemtos apgriezienus, pasākums netika galvaspilsētā organizēts. Pēc ilgstošas pauzes jau atkal Rīgā notika Dzejas slams 2014. gada 17. aprīlī, negaidīti pārpildot Kaņepes kultūras centra (KKC) telpas.

Daudziem Dzejas slams bija kas jauns.

Poetry Latvia entuziastiskā darbība un enerģētiskā pasākuma vadīšanas maniere, ko uzņēmās puiši ātri izraisīja lielu ažiotāžu, Dzejas slama vārdu dzirdēja daudzi. Vajadzība pēc regulāru slamu organizēšanas turpināšanas radās pati, to uzņēmās organizācija Poetry Latvia.

Savu otro slamu Poetry Latvia noorganizēja tur pat, KKC uz āra terases festivāla Urban Poetry ietvaros 05.06.2014.

Drīz vien nācās meklēt jaunu vietu slamu norisei, aktuāli bija atrast pietiekami lielu platību strauji augošajai slamu auditorijai. Dzejas slams sāka tikt iecienīts tieši jaunāko paaudžu vidū.

2014. un 2015. gadu mijā tika noorganizēti vairāki Dzejas slami Dirty Deal Teatro telpās.

Poetry Latvia tika uzaicināti rīkot Dzejas slamu 77. Latvijas Mākslas akadēmijas karnevālā 20.02.2015.

Pateicoties Poetry Latvia sadarbībai ar Spīķeru radošo kvartālu 2015. gada martā tika paziņota Spīķeru Dzejas slamu sezona, kuras laikā uz Spīķeru kvartāla brīvdabas skatuves līdz rudens beigām tika noorganizēti 8 slami.

Latvijas Dzejas slamu īsajā vēsturē to apmeklētība piedzīvoja visaugstāko punktu.

2015. gada 19. novembrī tika aizvadīts leģendārs Dzejas slams Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Dirty Deal Teatro.

Spīķeru kvartāla brīvdabas skatuve.

Spīķeru kvartāla brīvdabas skatuve.

77. Latvijas Mākslas akadēmijas karnevāls.

Spīķeru kvartāla brīvdabas skatuve.

  Dzejas slama Spīķeru kvartālā uzvarētājs Guntis Kursišs.

 

Dzejas slama Spīķeru kvartālā uzvarētāja Meļķe.


 

Latvijas Nacionālā bibliotēka.

Tiek organizētas arī meistarklases Dzejas slamu dalībniekiem

Organizē: Totaldobže mākslas centrs, Kaspars Lielgalvis, Katrīna Vastlāve, Aiva Belova
Sadarbības partneri un atbalstītāji:
Britu Padome Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā, Valsts Kultūrkapitāla fonds

 

Kopumā ir notikušas 8 meistarklases
Meistarklašu vadītāji
2011 – Jacob Sam - La Rose (UK),
Aoifa Mannix (IR), Van G. Garrett (US)
2012 – Pete The Temp (UK), Hollie MacNish (UK),
aktieris Normunds Bērzs, režisore Astra Kacena
2014 – SJ Fowler (UK)

 Ar saviem iespaidiem par “Urban”, “Poetry” un tikko Rīgā novadītajām meistarklasēm izsakās Jacob Sam - La Rose, Aoifa Mannix, kā arī to dalībnieki dzejniece Inga Gaile un slameris Mix. Par tikko aizsākto Dzejas slamu organizēšanu stāsta Katrīna Vastlāve.Par Pete The Temp, Hollie MacNish meistardarbnīcām izsakās to dalībnieki Edavārdi, Lauma Kazāka, Agris Liepa, Laura Lapiņa, Ieva Indzere, kā arī paši vadītāji, bet video noslēgumā var baudīt lielisko Pete The Temp un Hollie McNish uzstāšanos lieliskajā, bet finansiāli neiespējamajā Multifunkcionālajā koncertzālē.

 


Meistarklases ir notikušas dažādās radošās telpās VEF teritorijā. Attēlā – spoken word projekta [2]brothers[no]sisters mēģinājumu telpa.

Kopumā meistarklasēs piedalījušies vairāk nekā 50 dzejnieki. Attēlā slameris Verners Jaunākais (vēlāk kopā ar Miķeli Raudsepu nodibina Poetry Latvia un sāk regulāri organizēt Dzejas slamus dažādās vietās Rīgā)


 


PĀRRAKSTĪTĀS UN IERAKSTĪTĀS KOMPASA SARUNAS 2014 / Transcribed and recorded KOMPASS talks (in latvian) in 2014

Miķelis Fišers (gleznotājs) par izstādi “Netaisnība” lasīt klausīties

Jeļena Glazova (multimediju māksliniece) par savu radošo darbību lasīt klausīties

Andris Indāns (skaņu mākslinieks) par savas radošās darbības pēdējā laika atziņām lasīt klausīties

Toms Kreicbergs (rakstnieks) par romānu “Lopu ekspresis” lasīt klausīties

Anna Ķirse (komponiste) par savu radošo darbību lasīt